Konyhatervezési tanácsadás!

Üdvözlöm önöket! Szigethy Attila vagyok, és szeretnék néhány tanácsot adni konyhabútor tervezése, vásárlása esetére.

Konyha típusok

Öt gyakori típust különböztetünk meg:

 

1. Lineáris vagyis egyenes konyha:

A konyhában miden szekrény és konyhai gép egyetlen falon helyezkedik el. Ennek eredménye képeen a munka-hárömszögből egy egyenes vonal lesz. Ez egy praktikus és helytakarékos alaprajz a keskeny konyhákhoz. A kis- és közepes méretű háztartásokhoz való, ahol egyszerre mindig csak egy személy dolgozik a konyhában. Felszerelhet különlegesen magas faliszekrényeket, esetleg dupla sorban is, hogy teljes mértékben kihasználja a belmagasságot.

 

2. lineáris konyhasor konyhaszigettel:

A konyhasziget plusz munka- és tárolófelületet nyújt, valamint megkönnyíti több ember egyidejű munkáját a konyhában. A konyhaszigetbe egy mosogatót vagy sütőt/főzőlapot is szerelhet. mielött erről döntene, ellenőrizze, hogy lehet-e vízvezetéket, villamosvezetéket és páraelszívót a szigethez csatlakoztatni. Gondoskodjon arról, hogy a sütő és a mosogató között legyen egy munkafelület, hogy ne kelljen sokat járkálnia, amikor forró edényeket visz. Ehhez az elrendezéshez nagy helyiségre van szükség. A szekrénysor és a konyhasziget között legalább 120 cm-nek kell lennie, hogy kényelmesen mozoghasson, és legyen helye kinyitni az ajtókat és fiókokat.  A konyhasziget térválasztó szerepét is betöltheti.

 

3. L-alakú konyha:

Az L-alakú konyha praktikus elrendezés, mely jó munkafelületet és tárolóhelyet biztosít. Ez a leggyakoribb elrendezés, ami ideális lehet ha a konyhában egy kis asztalt, vagy kis szigetet is tervezel. Amikor a munkafunkciókat ilyen módon osztjuk el két falon, praktikus hárömszögben dolgozhat és, ha a munkaállomások között (tűzhely/fözőlap, mosogató/mosogatógép és hütő6fagyasztó9 munkafelületnek is hagy helyet, elkerülhető a zsúfoltság.

 

4. U-alakú konyha:

Az U-alakú konyha a legideálisabb a főzéshez, mert itt minden könnyen elérhető.  Ezzel az elrendezéssel a legtöbbet lehet kihozni a térből, a főzéshez és a tároláshoz egyaránt. Ebben a konyhában két ember is könnyedén dolgozhat egyszerre. U-alakú konyhához nagy helyiségre van szükség. Lehetőleg ne tervezze a munkafelületeket egymással szembe, hogy két ember kényelmesen dolgozhasson egyidejüleg, anélkül, hogy egymásba botlanának. Legalább 120 cm távolságnak kell lennie az egymással szemben levő szekrények között, hogy elegendő hely maradjon mozogni és kinyitni az ajtókat és fiókokat.

 

5. Párhuzamos konyha:

A konyha két munka- és tárolófunkciót kínál az egymással szemben lévő falakon. Ez nagy előny abban a konyhában, ahol az ételkészítés áll a középpontban. A párhuzamos konyha nem igényel sok helyet, és kiváló megoldást jelent, ha a szoba végén van egy ajtó vagy egy ablak. Próbálja meg elkerülni, hogy a munkaterületek pont egymással szemben kerüljenek, így két személy egyidejűleg dolgozhat anélkül, hogy egymásba botlanának.Legalább 120 cm távolságnak kell lennie az egymással szemben levő szekrénysorok között, hogy kényelmesen mozoghasson és ki tudja nyitni a szekrényeket és fiókokat. Ha a tűzhelyet/főzőlapot és a mosogatót/mosogatógépet ugyanarra az oldalra, egyidejűleg ki lehet majd nyitni az egymással szemben levő ajtókat. Ráadásul kisebb a balesetveszély is, mert nem kell forró edényeket átvinni az egyik oldalról a másikra.

folyt. köv.

 Bármilyen kérdése van, írjon: akonyhaterv@freemail.hu



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 1
Tegnapi: 3
Heti: 4
Havi: 4
Össz.: 16 494

Látogatottság növelés
Oldal: Konyha típusok
Konyhatervezési tanácsadás! - © 2008 - 2024 - konyhatervezes.hupont.hu

A HuPont.hu egyszerűvé teszi a weblapkészítés minden lépését! Itt lehetséges a weblapkészítés!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »